
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 50 MHz |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 59 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.13 V |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 59 |
| Number of Timers/Counters | 25 |
| Core Architecture(core/core processor) | HCS12X |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
Stock: 686
Distributors
pcbx
Unit Price$10.04457
Ext.Price$10.04457
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.04457 | $10.04457 |
| 10 | $9.48117 | $94.81170 |
| 25 | $9.36832 | $234.20800 |
| 50 | $9.21054 | $460.52700 |
| 100 | $9.05541 | $905.54100 |
| 300 | $7.54732 | $2264.19600 |
